Miejski Dom Kultury

RODZINNY DZIEŃ DZIECKA

28 maja /sobota/ br. w godz. 11.00-15.00 Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych do Parku Słowackiego przy BCK na wielki piknik rodzinny pełen atrakcji - nie tylko - dla najmłodszych...

Miejski Dom Kultury jest głównym organizatorem pikniku artystyczno-edukacyjnego RODZINNY DZIEŃ DZIECKA – BEZPIECZNE DZIECKO, który będzie miał miejsce w sobotę 28 maja od godziny 11.00 w Parku im. Juliusza Słowackiego w Bielsku-Białej. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski. W programie wiele niespodzianek, występy artystyczne, warsztaty i zabawy o charakterze integrującym (kierowane także do odbiorców z Ukrainy) oraz ważna część edukacyjna o nazwie Bezpieczne Dziecko, związana z promowaniem odpowiednich nawyków wśród młodych uczestników ruchu drogowego.

RODZINNY DZIEŃ DZIECKA PEŁEN ATRAKCJI

Organizowany od kilku lat festyn cieszy się dużym powodzeniem i przyciąga tłumy mieszkańców jako jedna z największych, o ile nie największa plenerowa impreza rodzinna w mieście. Podczas ostatniej MDK, dzięki wsparciu sponsora, rozdał uczestnikom… ponad 10 tysięcy lodów (!). W tym roku do partnerskiej współpracy zaprosiliśmy zaprzyjaźnione podmioty i wspólnie przygotowaliśmy na to wyjątkowe dziecięce święto wiele nietuzinkowych atrakcji, takich jak warsztaty artystyczne, animacje, pokazy służb mundurowych i grad niespodzianek dla najmłodszych i nieco starszych.

STREFA MOCNO ARTYSTYCZNA

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, na głównej scenie przy Bielskim Centrum Kultury zaprezentują się znakomite, żywiołowe zespoły taneczne i wokalne działające we wszystkich placówkach Miejskiego Domu Kultury. W Parku, obok sceny, ale także nieco dalej, w alejkach i na terenach zielonych, zostaną ustawione oryginalnie zaaranżowane stoiska z materiałami potrzebnymi do podjęcia intrygujących działań artystycznych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć, obejmujących różne dziedziny twórcze oraz zostaną zaproszone przez animatorów do wykorzystania zdobytych umiejętności podczas gier i zabaw. W tej artystycznej krainie nikt nie będzie się nudził. Każdy znajdzie coś interesującego. Będzie można też… podróżować „między strefami”… i przenieść się w czasie na hawajską wyspę, by później, z bielskim Gandalfem, przemieścić się do obozu Bractwa Śródziemia, albo sprawdzić swoje siły na specjalnym torze przeszkód i na chwilę zamienić się w żołnierza, policjanta lub strażaka.

- W tym wyjątkowym czasie chcemy zaprosić również do wspólnego świętowania dzieci, które przybyły do Bielska-Białej z ogarniętej wojną Ukrainy – mówi Zbigniew Hendzel, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. – Szykuje się Międzynarodowy Dzień Dziecka, jakiego dotąd w naszym mieście nie było. Równolegle wprowadzony zostanie drugi bardzo ważny element imprezy, realizowany wspólnie z Fundacją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, obejmujący aspekty edukacyjne, w atrakcyjnej, przystępnej formule przybliżające specyfikę odpowiednich zachowań na drodze, ale także zasady bezpieczeństwa w górach i udzielania pierwszej pomocy.

STREFA PRZYJAZNEJ EDUKACJI

Na terenie Parku, podczas imprezy, pod skrzydłami Fundacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która po raz dwudziesty siódmy zadba o podnoszenie poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej, zostanie pod wielkim namiotem przygotowane specjalne Miasteczko Ruchu Drogowego. Tutaj zafiniszuje korowód drużyn szkolnych (który wcześniej wyruszy spod Ratusza, inaugurując Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa), rozstrzygnięte zostaną konkursy (w tym międzyszkolny z wiedzy o ruchu drogowym) z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców (m.in. telewizory, słuchawki bezprzewodowe, plecaki i torby turystyczne). W tym dniu zorganizowane zostaną również dla uczestników imprezy konkursy sprawnościowe. Dostępny będzie m.in. symulator dachowania, symulator jazdy samochodem i motocyklem. Będzie można spróbować sił na ściance wspinaczkowej. Przewidziane są dodatkowe atrakcje – w tym… pokazy zabezpieczania linii papilarnych (!) i wystawa specjalistycznego sprzętu – przygotowane we współpracy z Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską i GOPR-em.

STREFA DOBREJ ZABAWY

W organizację imprezy włączyli się ponadto przedstawiciele 18 Batalionu Powietrznodesantowego. Powstanie wojskowy tor przeszkód „Komandos”, wyjątkowy pod względem stopnia trudności oraz rozmiarów plenerowych – stanowiący wyzwanie dla prawdziwych „twardzieli”. Zobaczyć będzie można najnowsze wyposażenie polskiej armii. Klub 18 bpd ,,Dom Żołnierza'' zapewni kącik artystyczny z krzyżówkami, łamigłówkami, grami. Do dyspozycji gości będzie również zjeżdżalnia i iście królewski zamek do skakania.

Niezapomniane emocje zapewni Park w Dechę, specjalizujący się w organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w oparciu o aktywne formy ruchu budujące sprawność ogólną zarówno w wymiarze indywidualnym, jak sprzyjającym integracji w grupie. To właśnie Park w Dechę przygotuje na tę okazję multum urządzeń, które warto zobaczyć i najlepiej – uwaga: bezpłatnie! – samemu wypróbować.

Na wszystkich uczestników pikniku czekają słodkie niespodzianki – aby dowiedzieć się więcej, trzeba przyjść na miejsce… i skorzystać!

Równolegle do wymienionych atrakcji,  przez cały czas będą odbywały się fantastyczne pokazy, koncerty i konkursy na drugiej scenie – pod namiotem, na terenie przynależnym w zimie do lodowiska. Zorganizowanie festynu z takim rozmachem możliwe jest dzięki wsparciu Gminy Bielsko-Biała oraz firm: AQUA, PreZero, Profi Credit, Łukosz, Rogelli.pl, Lewiatan Komorowice i innych przyjaznych dzieciom podmiotów.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY CAŁE RODZINY!

Miejski Dom Kultury
28.05. - 28.05.2022