Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

AKTUALNOŚCI I NOWOŚCI


Dom Kultury Włókniarzy

ZPIT "BESKID", KAPELA GÓRALSKA 'BESKID" I KAPELA "BESKIDEK" NA TEGOROCZNYM TYGODNIU KULTURY BESKIDZKIEJ!

Już po raz 59 odbyła się największa impreza folklorystyczna w Polsce i jedna z największych w świecie - Tydzień Kultury Beskidzkiej. W tym roku impreza trwała od 30 lipca do 7 sierpnia. Koncerty regionalnych zespołów można było oglądać na scenach w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu.

31 lipca na scenie Amfiteatru Skalite w Szczyrku zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca "Beskid" wraz z Kapelą "Beskid" z Domu Kultury Włókniarzy, a trzy dni później - 3 sierpnia wystąpił na Estradzie Makowianka w Makowie Podhalańskim. ZPiT "Beskid" od lat bierze udział w obchodach Tygodnia Kultury Beskidzkiej prezentując regionalne układy taneczne. W skład kadry zespołu wchodzą m.in. instruktorki i choreografki Barbara Rybczyk i Agata Polok, kierownikiem kapeli jest Marek Sztefko.

7 sierpnia na Małej Scenie na placu św. Jakuba w Szczyrku wystąpiła Kapela "Beskidek" także z Domu Kultury Włókniarzy. Młodzież zagrała i zaśpiewała wraz ze swoim instruktorem, Panią Iloną Stolarek.

foto:

ZPiT "Beskid w Makowie Podhalańskim - źródło: Dom Kultury w Makowie Podhalańskim - https://www.facebook.com/makowskakultura

Kapela "Beskidek" w Szczyrku - źródło: Miasto Szczyrk - https://www.facebook.com/MiastoSzczyrk


Dom Kultury Włókniarzy
2022-08-10

DOM KULTURY WŁÓKNIARZY

ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała

(+48) 33 812 56 93

wlokniarz@mdk.bielsko.pl

MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt