Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

AKTUALNOŚCI I NOWOŚCI


Dom Kultury Włókniarzy

POŻEGNANIE...

W dniu 7 maja 2021r. odszedł pan Ryszard Zeman. Odprowadzimy Go w ostatnią drogę w piątek 14 maja 2021r. o godzinie 14.30 w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej......

W czerwcu minie czternasta rocznica. To właśnie wtedy, kilkanaście lat temu, w 2007 roku, Pan Ryszard pojawił się w naszym domu kultury. Od tamtej pory bardzo mocno wrósł we "włókniarską" społeczność.

Skromny, a przy tym, jakże często, tuż obok. Pomocny. Obecny w życiu kulturalnym placówki - po prostu w jakiś niewymierny, nieuchwytny sposób wyczuwało się jego obecność. To przytoczył pikantną anegdotkę, to z werwą skomentował sytuacje związane z szybko zmieniającym się światem. Był. Zwyczajnie był.

Pewnie zapamiętają go bywalcy zajęć stałych. Dzieci, młodzież i dorośli - zarówno ci, którzy sami korzystali z oferty MDK, jak i rodzice, bądź dziadkowie oczekujący na korytarzu na swoje pociechy. Ten gwar jest nieodłącznym elementem pracy każdego szanującego się domu kultury. A pan Ryszard Zeman, a w zasadzie nasz drogi Pan Rysio, był stałą częścią tego przedpandemicznego życia. I takiego go zapamiętamy, uśmiechniętego, dysponującego kluczami do poszczególnych pracowni, sal tanecznych i biur.

Dziękujemy, Panie Ryszardzie.

Przez tyle lat, niemal codziennie, wielu z nas zwracało się do Ciebie, na pożegnanie po skończonej pracy, słowami jednego z polskich filmowych przebojów wszechczasów: Do widzenia, do jutra...

Dlatego dziś nie mówimy żegnaj, tylko do zobaczenia... a tych, którzy przeczytali to wspomnienie prosimy o ciche westchnienie i uśmiech.

Kierownictwo Domu Kultury Włókniarzy,
koleżanki i koledzy z pracy


Dom Kultury Włókniarzy
2021-05-12

DOM KULTURY WŁÓKNIARZY

ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała

(+48) 33 812 56 93

wlokniarz@mdk.bielsko.pl

MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt