Dom Kultury w Starym Bielsku

TRAMWAY KULTURALNY - NA CO ŚWIATU KURDOWIE - OPOWIEŚCI Z PODRÓŻY DO IRAKU - TOMEK NOWAK

Dom Kultury w Starym Bielsku zaprasza na kolejny Tramway Kulturalny - Na co światu Kurdowie. Opowieści z podróży do Iraku - Tomek Nowak 13 maja 2022r. o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy 13 maja 2022r. o godz. 18:00 do Domu Kultury w Starym Bielsku na Tramway Kulturalny - Na co światu Kurdowie. Opowieści z podróży do Iraku - Tomek Nowak.

Kurdystan, gdzie to jest? Jak tam się dostać? Ja jechałem przez Azerbejdżan i Iran, a wracałem przez Turcję i Gruzję. Samolotem , autobusem , stopem i na piechotę. Z fajnymi ludźmi i z bezwzględnymi  przemytnikami, miłymi Peszmergami oraz nieuczciwymi taksówkarzami. Opowiem o serdeczności i gościnności Kurdów. O wiosce Lalish- najważniejszym miejscu kultu Jazydów. O wizycie w magazynie broni i „podziemnej giełdzie walutowej".  Opowiem o tym co widziałem i przeżyłem w „cywilizowanej" Turcji i krajach odwiedzonych po drodze.

WSTĘP WOLNY!

ZAPRASZAMY!