Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

WYDARZENIA


Dom Kultury w Starym Bielsku

"GRAMY W WOJNĘ" - 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

... jak dbać o przekazywanie wiedzy historycznej i o nowe sposoby edukacji patriotycznej...
Szanowni Państwo w ramach okrągłej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej wraz Bielsko-bialskim Klubem Fantastyki zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie: "Gramy w Wojnę - 80-lecie II Wojny Światowej", którego głównym celem jest wielowymiarowe przekazanie wiedzy historycznej o tych tragicznych czasach oraz chęć patriotycznej edukacji przez różne formy oddziaływania....
Wydarzenie odbędzie się w Domu Kultury w Starym Bielsku 5 października od godziny 12:00 do 20:00. A oto szczegółowy plan spotkania:
 
Na samym początku odbędzie się wernisaż wystawy, mającej postać instalacji sensorycznej prac, przedstawiających różnorodne aspekty wojny. Będzie również możliwość rozmowy oraz zadawania pytań dotyczących wystawy jej autorom.
 
W sali mieszczącej wystawę odbędzie się również prelekcja historyczna, poświęcona zapomnianym żołnierzom polskim przedwojennego garnizonu Bielsko. Będzie ona połączona z osobną wystawą pamiątek po bielskich pułkach podhalańskich.
 
O godzinie 15:00 oraz 18:00 będzie miała miejsce projekcja filmu, zawierającego wspomnienia osób z Bielska-Białej, które przeżyły wojnę. Film został przygotowany specjalnie na to wydarzenie, a osoby, które w nim występują będzie można spotkać na naszym wydarzeniu.
 
Przez cały czas trwania wydarzenia będą dostępne gry planszowe o tematyce wojennej i nie tylko, zarówno dla graczy młodszych jak i starszych. Dzięki nim można w ciekawy sposób poznać przebieg wojny oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek na jej temat.
 
Dla chętnych odbędą się również sesje gier fabularnych (RPG). Czyli historie tworzone przez graczy w świecie wojny, przedstawionym przez tzw Mistrza Gry, który zabiera w niezwykłe podróże w czasie, jedynie przy pomocy kartki, ołówka i kilku kości do gry.
 
O godzinie 16:00 dla osób wymagających większych wrażeń odbędzie się larp - czyli gra na zasadzie teatru improwizowanego, w której gracze wcielą się w postaci przygotowane przez Mistrzów Gry i zmierzą się ze stworzoną przez nich historią...
 
Ostatnia godzina naszego wydarzenia będzie mieściła koncert oraz karaoke, na którym wspólnie będziemy śpiewać "zakazane" pieśni patriotyczne, które każdy Polak powinien dobrze znać. Zaraz później oficjalne zakończenie wydarzenia.

Dom Kultury w Starym Bielsku
Drukuj
05.10. - 05.10.2019

12:00-20:00

DOM KULTURY W STARYM BIELSKU

ul. Jana III Sobieskiego 307A, 43-300 Bielsko-Biała

(+48) 571 229 438

starebielsko@mdk.bielsko.pl

Polecamy także

Festiwal Kabaretowy FERMENTY 2019
27.09.2019
MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt