Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

Dom Kultury w Olszówce

ZESPOŁY / ZAJĘCIA

Dziecięcy Teatr PTAK

MDK

Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla dzieci. Aktywność dziecka należy do jego sfery rozwoju i trzeba ją właściwie stymulować i pobudzać przez odpowiednie zabawy, a taką jest niewątpliwie zabawa w teatr. Zajęcia teatralne wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka. Zabawa w teatr jest wspaniałym pomysłem na dobre spędzenie czasu wolnego. Teatr stwarza dobrą atmosferę grupową i spełnia funkcję terapeutyczną.

Dziecięcy Teatr PTAK rozpoczął swoją działalność w 1988 r. przedstawieniem "Niebieski ptak" wg. Maeterlincka, przygotowanym w Ośrodku Pracy Pozaszkolnej. W następnym roku związał się z Domem Kultury w Olszówce. W swej dotychczasowej działalności Teatr Ptak zrealizował kilkadziesiąt premier, uczestniczył w wielu festiwalach i przeglądach teatralnych, między innymi w Poznaniu, Łodzi, Wadowicach, Buczkowicach, Andrychowie czy w Domu Kultury w Kamienicy, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Osiągnięcia teatru to między innymi, I nagroda za widowisko „Muzyka na krzywej wieży” na Bielskich Spotkaniach Teatralnych w DK w Kamienicy (1999), GRAND PRIX na Dziecięcej Scenie Miniatur Teatralnych w Buczkowicach, III miejsce dla Joanny Cegielskiej (uczestnika zajęć Teatru Ptak) za prezentację bajki „Kto był najszczęśliwszy” na IV Wojewódzkim Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni Kęty 98, oraz liczne nagrody i wyróżnienia na Bielskich Spotkaniach Teatralny w Domu Kultury w Kamienicy. Przez trzydzieści lat prowadzenia Teatru Ptak, Krystyna Popławska wychowała kilka pokoleń młodych utalentowanych teatralnie dzieci oraz młodzieży. Potrafiła w przedstawieniu znaleźć odpowiednia rolę dla każdego aktora, bez względu na umiejętności i doświadczenie sceniczne. Niejednokrotnie, wybierając repertuar teatralny, kierowała się możliwością zaangażowania do roli każdego uczestnika grupy i możliwością pokazania na scenie w pełni umiejętności dziecka.

KALENDARIUM

SUKCESY


PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16:00-17:30

DOM KULTURY W OLSZÓWCE

ul. Olszówka 20D, 43-309 Bielsko-Biała

(+48) 33 829 25 84, (+48) 571 229 431

olszowka@mdk.bielsko.pl

Zapisy w sekretariacie

od poniedziałku do piątku

w godz. 8:30-18:00

Krystyna Popławska – aktorka (egzamin w 1978 r.) zagrała wiele ról między innymi w Harnasiach, Niebieskim ptaku w reżyserii Jana Dormana. Wygrała plebiscyt na Aktora Sezonu 1986/87 rolą Wilhelminy w spektaklu Mistrz Piotr Pathelin. W 1988 roku założyła Dziecięcy Teatr Ptak, który prowadzi do dzisiaj. Od 2009 roku prowadzi prywatny Teatr Ptak Krystyny Popławskiej, w którym jest w jednej osobie reżyserem, aktorem, garderobianą i kierowcą.

Polecamy także

KOLORKI zajęcia plastyczne
MDK
BEMOLKI zespół wokalny
MDK
ZUMBA KIDS
MDK
MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt