Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

Dom Kultury w Olszówce

ZESPOŁY / ZAJĘCIA

LEPIŁAPKI zajęcia ceramiczne

MDK

Grupa początkująca z elementami TERAPII RĘKI, przeznaczona dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych ( przygotowanie ręki do pisania, wspomaganie rozwoju manualnego - wszystko w formie zabawy i podczas lepienia).

Obserwując lepiące dziecko, możemy wiele powiedzieć o jego postawie przy pracach siedzących, sile mięśni kończyny górnej, koordynacji wzrokowej, prawidłowym chwycie pisarskim (w zależności od wieku). Prawidłowe funkcjonowanie całej kończyny górnej przekłada się na chwyt, koordynację pomiędzy dłońmi, a w późniejszym etapie na naukę pisania. Niechęć do rysowania, pisania, dotykania zróżnicowanych faktur itd.. jest sygnałem dla rodzica, że coś może zaburzać prawidłowe funkcjonowanie dziecka. Na podstawie tych informacji oraz wywiadu z rodzicami można podjąć indywidualne działanie z dzieckiem bawiąc się i lepiąc w glinie. Zajęcia opracowane są wg. autorskiego programu Agnieszki Artych - ceramika, nauczyciela, pedagoga, terapeuty ręki, logopedy - Terapia ręki w ceramice.


PONIEDZIAŁEK

15:30-16:50

DOM KULTURY W OLSZÓWCE

ul. Olszówka 20D, 43-309 Bielsko-Biała

(+48) 33 829 25 84, (+48) 571 229 431

olszowka@mdk.bielsko.pl

Zapisy w sekretariacie

od poniedziałku do piątku

w godz. 8:30-18:00

Anna Guzowska – ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej uzyskując dyplom w klasie wystawiennictwa. Z zamiłowania ceramik. Uczestnik warsztatów ceramicznych prowadzonych przez artystę Remigiusza Gryta, oraz kursu z zakresu lepienia oraz szkliwienia. Ukończyła również kurs I i II stopnia Ceramika w terapii ręki prowadzony w Warszawie przez Agnieszkę Artych według autorskiego programu Ceramika w terapii ręki – wspomaganie rozwoju manualnego dzieci, I i II stopnia z zakresu fusingu (artystyczne metody topienia szkła) oraz tworzenia witrażu metodą Tiffaniego. 

 

Polecamy także

CERAMICZKI zajęcia ceramiczne
MDK
CERAMIKI Zajęcia ceramiczne
MDK
MALI TWÓRCY zajęcia ceramiczne
MDK
MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt