POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ, TO CO ŁĄCZY - TA CO DZIELI KONKURS W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

Zapraszamy do udziału w 9. edycji konkursu plastycznego on-line, organizowanego w ramach obchodów „Dni Bielska-Białej”. Na prace czekamy do 15.05.2021. Ogłoszenie wyników 26.05.2021 godz. 18.00 na stronach YouTube oraz Facebook

Dom Kultury w Olszówce zaprasza do udziału w 9. edycji konkursu plastycznego (on-line)

POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ, TO CO ŁĄCZY – TA CO DZIELI.

70-LECIE POŁĄCZENIA BIELSKA I BIAŁEJ

Impreza organizowana jest w ramach obchodów „Dni Bielska-Białej”

Na konkurs wpłynęło 229 prac, w tym drogą on-line 218!

Jury przyznało: Grand Prix, 19 nagród i 10 wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych.

POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ, TO CO ŁĄCZY – TA CO DZIELI. 70-LECIE POŁĄCZENIA BIELSKA I BIAŁEJ to już 9. edycja konkursu plastycznego organizowanego przez Dom Kultury w Olszówce, w ramach obchodów Dni Bielska-Białej. Według jury, prace nadesłane na konkurs charakteryzowała duża różnorodność pod względem zastosowanych technik od rysunku, grafiki, kolażu, technik kombinowanych, fotografii, jak i interpretacji tematu. Należy podkreślić wysoki poziom prac, głównie fotograficznych które zostały zrealizowane zarówno przez dzieci jak i osoby dorosłe. Bielsko-Biała po raz kolejny okazała się miastem niezwykle inspirującym a uczestnicy w szczególności zwracali uwagę na zabytkową architekturę miasta, walory krajobrazu. Pocztówka z Bielska-Białej określa rolę przekazu wizualnego jako syntetycznej informacji o walorach miasta przeznaczonej do korespondencji pocztowej. W tym roku należało dodatkowo uchwycić element łączący, a jednocześnie dzielący oba miasta, co w większości prac się doskonale udało. Jak co roku wystawę możemy oglądać przez miesiąc w przestrzeni miejskiej Cygańskiego Lasu, gdzie znajdują się banery z wydrukowanymi nagrodzonymi pracami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom i ich nauczycielom!

Nagrody rzeczowe, banery, dyplomy, katalogi oraz widokówki ufundowali:

Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Rada Osiedla w Mikuszowicach Śląskich

Studio reklamy Za 5

Delikatesy Centrum

Miejski Dom Kultury

Wszystkich zapraszamy do oglądania banerów z nagrodzonymi pracami, w przestrzeni Lasu Cygańskiego w terminie 26.05-30.06.2021 r.

Ogłoszenie wyników i prezentacja wystawy od 26 maja po linkami:

YouTube Domu Kultury w Olszówce  ⇓⇓

Facebook Domu Kultury w Olszówce  ⇓⇓

LISTA LAUREATÓW

LAUREACI

26.05. - 30.06.2021

DOM KULTURY W OLSZÓWCE

ul. Olszówka 20D, 43-309 Bielsko-Biała

(+48) 33 829 25 84, (+48) 571 229 431

olszowka@mdk.bielsko.pl

TYGRYS PIETREK premiera z okazji 30-lecia Dziecięcego Teatru Ptak w Domu Kultury w Olszówce
24.03.2021