Dom Kultury im. Jacka Lecha

WYNIKI VII EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO "POSTACI FILMOWE I BAJKOWE"

30 marca br. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży.

Jury w składzie:

Monika Sowa – artysta plastyk, absolwentka Instytutu Sztuk Plastycznych w Cieszynie, instruktor plastyki i ceramiki w Domu Kultury w Kamienicy;

Iwona Greczka – artysta plastyk, absolwentka Instytutu Sztuk Plastycznych w Cieszynie, instruktor plastyki i ceramiki w Domu Kultury w Hałcnowie;

Monika Dębska – plastyk, absolwentka Instytutu Sztuk Plastycznych w Cieszynie,

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii klas I-III szkół podstawowych:
I miejsce – Liwia Gore
II miejsce – Łucja Skórzak
III miejsce – Weronika Grela, Marlena Urbaniec
wyróżnienia – Kacper Korzeń, Zofia Socha

Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej:
Zofia Bartuzin, Zofia Duraj, Zuzanna Jakubiec, Lena Jankowska, Karol Kanafek, Amelia Koziołek, Julia Kuszczak, Liliana Malicka, Zofia Małecka, Mikołaj Mieszczak, Maciej Nikiel, Izabela Oziomek, Wojciech Pawlak, Laura Pietraga, Kamila Rostkowska, Klaudia Ryłko, Karolina Zajda

w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych:
I miejsce – Julia Handerek
II miejsce – Mateusz Węgliński
III miejsce – Więzik-Pietraszko Emilia

Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej:
Paweł Berek, Milena Hula, Maria Kosek, Oliwia Koziołek, Patrycja Krawczyk, Aleksandra Kukla, Oliwia Lehrich, Olivia Nowak, Amelia Ryś, Michał Świńczyk, Angelika Wajdzik

w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych:
I miejsce – Emilia Król
II miejsce – Dominika Cierpucha, Wiktoria Zielińska
III miejsce – Zuzanna Gram, Milena Pudło
wyróżnienie – Weronika Zielińska

Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej:
Sara Czubała, Marta Dobija, Gabriela Grochowska, Katarzyna Hetnał, Aleksandra Janosz, Milena Kluczny, Zuzanna Lofek, Edyta Nawieśniak, Wiktoria Pezda

w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – Daniel Kukla
II miejsce – Emilia Mentel

Angelika Kosińska, Magdalena Murańska

Ponadto, jury zadecydowało, iż prace ceramiczne (płaskorzeźby) zostały ocenione jako osobna kategoria i przyznało:

I miejsce – Maria Trela
II miejsce – Eryk Budny
III miejsce – Agata Czyrny
wyróżnienia – Julia Łysień, Alicja Polak

Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej:
Lena Bakalarska, Oliwia Dudek, Bartłomiej Grabiński, Kora Gradowska, Mateusz Guzowski, Zuzanna Homa, Jakubiec Zuzanna, Agnieszka Kurtycz, Justyna Kurtycz, Mikołaj Madej, Laura Matyja, Alicja Podlipny, Julia Ryba, Witold Ratyński, Alina Rosner, Adela Stec, Danill Veremchuk, Karina Okruta, Julia Ciućka, Alicja Michasiów

Jury wyraziło uznanie dla ogromnej różnorodności prac i szerokiego spectrum wyboru tematyki. Sięgano nie tylko po najnowsze ekranizacje, ale wykorzystano również postaci ze starszych bajek. Zwrócono uwagę na wysoki poziom prac, co sprawiło, iż jury miało nie mały kłopot przy wyborze Laureatów. Wyróżniały się prace, w których użyto oryginalnych technik oraz takie, które były bardziej dopracowane i oddające charakter konkretnego twórcy. Ze względu na dużą liczbę prac ceramicznych na wysokim poziomie komisja zdecydowała o wyodrębnieniu osobnej kategorii dla tej techniki.

Pojawiły się także uwagi konstruktywne. Wiele prac powielało ujęcia o charakterze odbitek, w których brakowało osobistego zaangażowania. Były to prace odwzorowane, bez uchwycenia osobistej perspektywy twórcy. Część prac sprawiało wrażenie niedokończonych.

Jury wyraziło uznanie dla talentów dzieci i młodzieży zachęcając do dalszej twórczości, życząc im, aby rozwijali swoje pasje, realizowali siebie i podążali swoją drogą. Przyznano nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Podczas ogłoszenia wyników otwarto wystawę pokonkursową, podczas której dodatkowo zaprezentowano prace, które nie zostały nagrodzone, ale które wyróżniały się spośród pozostałych zgłoszeń przesłanych na konkurs.

Dom Kultury im. Jacka Lecha
30.03. - 22.04.2022