WYNIKI KONKURSU "WIOSENNA FOTKA Z BIELSKA-BIAŁEJ"

Konkurs Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich został zorganizowany z okazji 70-lecia połączenia Bielska i Białe. Jego celem było zachęcenie fotografów amatorów do przyjrzenia się wyjątkowości i urokowi naszego miasta w okolicznościach budzącej się do życia przyrody.

A oto uwagi jurorów:

Sebastian Stokłosa: „Oglądając nadesłane prace ucieszyło mnie, że pomimo niesprzyjających okoliczności, uczestnicy potrafili dostrzec piękno budzącej się przyrody. Szkoda jednak, że na wielu zdjęciach temat konkursu został pozbawiony istotnego elementu, czyli Bielska-Białej, które często występowało jedynie w opisie fotografii. Z kilku prac, w których nasze miasto budziło się z zimowego snu, postanowiliśmy wybrać dwie, które różnią się spojrzeniem, ale naszym zdaniem dobrze oddają jego charakter o tej porze roku. Dzięki nim możemy się przyjrzeć Bielsku-Białej od środka jak i z zewnątrz w ten wiosenny czas. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane prace i możliwość spojrzenia na nasze miasto ich oczami – jest to w fotografii rzecz najcenniejsza.”

Anita Nowak: „Bardzo ucieszyła nas liczba zdjęć przesłanych na konkurs. Widać w nich było próby uchwycenia subtelnych elementów wiosny w zbliżeniach, ciekawą perspektywę i wykorzystanie głębi ostrości. To czego często brakowało w nadesłanych pracach to ...nasze miasto. Ono miało być jednym z elementów fotografii zgodnie z tytułem konkursu. Robiąc zdjęcia do konkursu warto też pamiętać, że zła pogoda dla nas nie zawsze jest zła na zdjęciach. Wykorzystanie deszczu, mgły, wiatru, rosy na pewno dodają wiosennemu miastu dodatkowej magii. A wschody czy zachody słońca potrafią bardzo ożywić zdjęcie. Gratuluję wyróżnionym i dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.”

Iwona Wilczek: „Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratuluję. Miłe jest to, że coraz więcej osób zajmuje się fotografią i potrafi docenić piękno otaczającej przestrzeni. To budujący argument dla tego, by pasję rozwijać i uczyć się świadomie komponować obrazy. Przywołując słowa znakomitego fotografa Roberta Capy: Jeśli twoje zdjęcia nie są dostatecznie dobre, to znaczy, że nie jesteś dostatecznie blisko (...if your pictures aren't good enough, you're not close enough), chciałabym drogich uczestników zachęcić do poszukiwań ciekawych kadrów, oryginalnych spojrzeń, by w codzienności odkrywać magię i dalej rozwijać skrzydła twórczości. W formule konkursowej istotne było zaimplementowanie wiosennych akcentów w przestrzeń miejską, bezsprzecznie sugerującą, że zdjęcie zostało wykonane w Bielsku-Białej, a także autorskie spojrzenie na interpretację tematu. Dlatego doceniamy fakt zmierzenia się z trudnością przygotowania zdjęcia przy tak kapryśnej wiośnie, ale jak się okazuje, przy tak imponującej ilości prac, które spłynęły na konkurs, nie ma rzeczy niemożliwych dla młodych adeptów fotografii! Wyróżnione prace można odczytywać na wiele wymiarów, ilustrują znane pejzaże: miejski i naturalny z naszego miasta, charakteryzują się symbolami wiosny. Gratulacje dla wszystkich!”

Jury zdecydowało się przyznać dwa wyróżnienia w konkursie, i otrzymują je:

- Zofia Gilowska – lokalizacja: wzgórze Trzy Lipki

- Kacper Talaga – lokalizacja: Plac Chrobrego

Po odbiór nagród zapraszamy do naszego domu kultury przy ul. Żywieckiej 302, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem: 338163457 lub 571229437.

10.05. - 23.05.2021

DOM KULTURY W MIKUSZOWICACH KR.

ul. Żywiecka 302, 43-310 Bielsko-Biała

(+48) 33 816 34 57, (+48) 571 229 437

mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl

II edycja konkursu "Moja Rodzina"
08.04.2021
Konstytucja 3 maja - kamień milowy współczesnej Europy
03.05.2021
Integracyjne spotkania z kulturą w MIKRZE.
01.06.2021
WAKACJE W MDK

WAKACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE W MDK

Miejski Dom Kultury
28.06-20.08.2021

I EDYCJA EKOLOGICZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "EKO-ŁĄKA" ON-LINE

13.06-20.06.2021

TANECZNE WYZNANIA - WIDOWISKO TANECZNE

20.06-20.06.2021

AKCJA LATO W KUBISZÓWCE

13.06-23.06.2021

WAKACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE W ŚWIETLICY BIAŁA PÓŁNOC - ZAPISY

Świetlica w Bielsku-Białej - Północ
14.06-25.06.2021

"WSPÓŁISTNIENIE". POLSKO-CZESKIE SPOTKANIA FOTOGRAFICZNE.

04.06-29.06.2021

KONSTYTUCJA 3 MAJA - KAMIEŃ MILOWY WSPÓŁCZESNEJ EUROPY

03.05-30.06.2021

POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ, TO CO ŁĄCZY - TA CO DZIELI KONKURS W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE