Dom Kultury im. Jacka Lecha

RELACJA ZE SPOTKANIA POŚWIĘCONEGO PAMIĘCI JACKA LECHA

23 kwietnia 2022 r. w Domu Kultury w Mikuszowicach odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Jacka Lecha.

Było to wydarzenie organizowane z okazji 75. rocznicy urodzin i 15. rocznicy śmierci artysty.

Odprawiona została msza w Kościele Św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich w intencji Jacka Lecha, a po niej nastapiło przejście na pobliski cmentarz w celu złożenia kwiatów. Pamiątkowy wieniec złożyli m.in. wiceprezydent Adam Ruśniak i bielski radny Maksymilian Pryga.

Następnie goście udali się do Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich. Wydarzenie uświetniły występy wokalne Małgorzaty Langner-Giemzy z Mikry, Julii Przybylskiej z Kubiszówki oraz Zdzisława Jureczko, które przeplatane były wspomnieniami o Jacku Lechu. Głos zabrał Bogdan Kocurek, Zygmunt Czernek, Beata Teodoruk i Jadwiga Kufel.

Przedstawiciele fanów zaprosili zebranych gości na uroczystość odsłonięcia gwiazdy przy szczecińskiej wilii Sorento innego mikuszowickiego artysty - Klaudiusza Magi w sierpniu br.

Podjęto także temat planów uczczenia artysty przez miasto. W tej sprawie głos zabrali wicerpezydent Adam Ruśniak, Stanisław Kania - przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Mikuszowic Krakowskich i Andrzej Kubica - przewodniczący Rady Osiedla.

Foto: Kornel Makaruk

Dom Kultury im. Jacka Lecha