Dom Kultury im. Jacka Lecha

"KADRY UCZUĆ" - WIECZÓR POETYCKO-MUZYCZNY W RAMACH PROJEKTU KULTURA DOSTĘPNA

16.07.2021 o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na poetyckie spotkanie z Renatą Morawską.
Wstęp wolny! Obowiązują zapisy!

Kolejny wieczór "Integracyjnych spotkań z kulturą" spędzimy w objęciach ERATO - opiekunki poezji miłosnej.
"Kady uczuć", czyli poetycko-muzyczny wieczór będzie połączeniem spotkania autorskiego bielskiej poetki Renaty Morawskiej z wieczorem poezji śpiewanej - muzycznymi interpretacjami utworów poetki w interpretacji zespołu Retrospekcja.
Widzowie usłyszą wiersze poświęcone miłości, sensowi życia wobec nieustannej zmienności, której doświadczamy, oraz przemijaniu. Często występują w nich motywy przyrodnicze - jako punkty odniesienia dla człowieka wobec tajemnicy istnienia, a także mądrości i siły, która płynie od natury.

Renata Morawska - poetka, instruktorka teatralna, koordynatorka projektów edukacyjno-artystycznych. Zawodowo związana z działalnością kulturalną i oświatową Bielska-Białej i regionu, a od czterech lat z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, którym obecnie kieruje. W 2016 roku przygotowała retrospektywny zbiór wierszy "Było minęło jest", który został wydany w kwietniu 2017 roku przez Wydział Kultury i Szuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. W 2020 roku został wydany nowy tomik "Prawie stałość" z wierszami z lat 2017-2018.

Retrospekcja - zespół powstał w 2013 roku jako nowy i interesujący projekt szóstki muzyków z Bielska-Białej, tworzących zespół Magnificat. Na swoim koncie mają dwie płyty - debiutancki krążek "Odrodzona nadzieja" oraz wydany w 2013 roku album "Pozytywy". Są Laureatami licznych festiwali, przeglądów i konkursów ogólnopolskich.

WSTĘP WOLNY!

Obowiązują zapisy pod nr tel. 33 816 34 57, 571 229 437 lub mailowo: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dom Kultury im. Jacka Lecha
16.07. - 16.07.2021

DOM KULTURY IM. JACKA LECHA

ul. Żywiecka 302, 43-310 Bielsko-Biała