Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

AKTUALNOŚCI I NOWOŚCI


Dom Kultury im. Jacka Lecha

JESTEŚMY DLA WAS - CENTRUM KULTURY MIKUSZOWIC KRAKOWSKICH

Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich oraz Filia Książnicy Beskidzkiej w Mikuszowicach Krakowskich zachęcają mieszkańców swojej dzielnicy do oddania głosu na projekt osiedlowy nr: 20-OBB001

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem domu kultury oraz biblioteki w Mikuszowicach Krakowskich i ma za zadanie profesjonalizację obu placówek celem aktywizacji mieszkańców dzielnicy, tworząc atrakcyjne warunki do rozwijania swoich kompetencji w zakresie kultury.

Przestrzeń biblioteki zostanie na nowo zagospodarowana celem efektywnego jej wykorzystania, by pomieścić większą liczbę książek. Nowy sprzęt komputerowy i kserokopiarka, w tym komputer dla czytelników - usprawnią pracę biblioteki oraz pozwolą na prowadzenie warsztatów komputerowych dla lokalnej społeczności. Zakup książek, audiobooków i gier dla dzieci oraz dorosłych wzbogaci ofertę biblioteki, przyciągnie nowych czytelników, a stałym bywalcom zaoferuje nowości wydawnicze.

Realizacja projektu umożliwi domowi kultury rozwinięcie oferty kulturalnej adresowanej do mieszkańców dzielnicy Mikuszowice Krakowskie. Nastąpi to dzięki organizacji szeregu wydarzeń z wolnym wstępem: przeglądów, festiwali, koncertów, konkursów, warsztatów, itp. Kontynuowane będą kolejne edycje realizowanych wcześniej imprez oraz powstaną nowe propozycje ogólnodostępnych wydarzeń - atrakcyjnych i bezpłatnych dla społeczności lokalnej. Działania Mikry mają zaspokajać różnorodne potrzeby odbiorców, rozwijać ich kompetencje i wrażliwość oraz pobudzać do działania i obcowania z kulturą. Dzięki wsparciu finansowemu Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich będzie mógł także realizować prorodzinne działania, które mają na celu wzmacnianie więzi i stwarzanie okazji do wspólnego spędzania czasu wolnego w sposób twórczy (warsztaty, spotkania).

W ramach projektu zakupiony zostanie dla domu kultury sprzęt wspomagający organizowanie wydarzeń, m.in. sprzęt do rejestracji foto i video, sprzęt komputerowy z systemem operacyjnym i oprogramowaniem graficznym, celem przygotowania i promocji imprez. Zostanie on uzupełniony o urządzenia peryferyjne, m.in. pojemny dysk zewnętrzny, aby móc archiwizować dotychczasową działalność prowadzoną przez placówkę (filmy, zdjęcia). Wzbogacone zostanie oprogramowanie do stołu multimedialnego zakupionego w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.oraz ramy wystawiennicze - uzupełnienie systemu wystawienniczego, który powstał również w ramach zeszłorocznego B.O.

Zastrzyk finansowy umożliwi rozwój dwóch placówek kultury w dzielnicy, wzmocni ich wizerunek jako nowoczesnych placówek, dynamicznie rozwijających się i prężnie działających. MDK-Dom Kultury oraz filia Książnicy Beskidzkiej w Mikuszowicach Krakowskich staną się miejscami widocznymi na kulturalnej mapie Bielska-Białej.

 

 

Jak zagłosować?
Wystarczy wejść na stronę https://obywatelskibb.pl/glosowanie-krok-1 i w kategorii "Projekty osiedlowe" odszukać dzielnice Mikuszowice Krakowskie.
 
Dalej wybrać projekt pn. Jesteśmy dla Was - Centrum Kultury Mikuszowic Krakowskich". Tam znajdziecie opis projektu oraz po prawej stronie pomarańczowy przycisk "wybierz".
Po jego naciśnięciu, w prawym dolnym rogu wyskoczy okienko, gdzie należy wybrać pomarańczowe pole "Przejdź do głosowania".
 
Następnie wypełniamy dane osobowe (imię i nazwisko, datę urodzenia, adres, nr telefonu), zaznaczamy wymagane zgody i wciskamy pomarańczowy przycisk "dalej".
Potem, na podany nr telefonu przyjdzie sms z kodem potrzebnym do aktywacji. Należy go wpisać w odpowiednie pole i zatwierdzić.
I to wszystko!
 
Głosować może każdy, bez względu na wiek.
Uwaga: z wykorzystaniem jednego numeru telefonu komórkowego może zagłosować tylko jedna osoba.
W przypadku głosowania osób, które najpóźniej w ostatnim dniu głosowania nie ukończyły 16 roku życia, w formularzu elektronicznym należy zaznaczyć, że głosowanie odbywa się przy wsparciu rodzica lub opiekuna prawnego.
 
Głosowanie elektroniczne to najszybszy i najprostszy sposób. Jeśli, ktoś ma problem z dostępem do komputera lub internetu, pracownicy biblioteki i domu kultury chętnie udostępnią Państwu swój sprzęt.
 
Można także zagłosować w sposób tradycyjny za pomocą karty do głosowania w punktach:
- Biuro Obsługi Interesanta (Wydział ON), pl. Ratuszowy 6, poniedziałek - środa: w godz. od 7:30 do 15:30, czwartek: w godz. od 7:30 do 18:00, piątek: w godz. od 7:30 do 13:00,
- Centrum Organizacji Pozarządowych (Wydział SOP), pl. Opatrzności Bożej 18, poniedziałek - środa: w godz. od 8:00 do 16:00, czwartek: w godz. od 8:00 do 18:00, piątek: w godz. od 8:00 do 15:00.
 
Głosowanie trwa do 9 października, ale liczy się każdy głos.
Wasz głos jest ważny!

Dom Kultury im. Jacka Lecha
2021-09-28

DOM KULTURY IM. JACKA LECHA

ul. Żywiecka 302, 43-310 Bielsko-Biała

(+48) 33 816 34 57, (+48) 571 229 437

mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl

MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt