Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

BOHATEROWIE KULTOWYCH DOBRANOCEK W MIKUSZOWICACH

DOM KULTURY W MIKUSZOWICACH KR.

Bohaterowie kultowych dobranocek w Mikuszowicach

Przedstawiamy wyniki piątej edycji Konkursu Plastycznego z cyklu "Postaci filmowe i bajkowe": Bohaterowie kultowych dobranocek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych... 

 

 

 

W piątek 10 maja w Świetlicy Kultury w Mikuszowicach Krakowskich miał miejsce wernisaż wystawy pokonkursowej, połączony z oficjalnym ogłoszeniem tegorocznych rozstrzygnięć w poszczególnych kategoriach wiekowych. W wernisażu uczestniczyli młodzi artyści oraz ich rodziny. Nagrody przejętym laureatom wręczał przewodniczący komisji konkursowej Roman Nehrebecki oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej Zbigniew Hendzel.   

 

WYNIKI V EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Z CYKLU "POSTACI FILMOWE I BAJKOWE":

BOHATEROWIE KULTOWYCH DOBRANOCEK

BIELSKIEGO STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH

 

W tej edycji konkursu na ulubione postaci filmowe i bajkowe, zorganizowanego po raz piąty przez mikuszowicką placówkę Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej, w czterech kategoriach wiekowych – oraz w piątej "dyscyplinie dodatkowej", obejmującej prace wykonane z ceramiki (bez rozróżnienia wiekowego) – uczestnicy przedstawiali bohaterów, którzy znani są od lat z filmów animowanych wyprodukowanych w stolicy Podbeskidzia.

Uczestnikami konkursu były w głównej mierze dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne w poszczególnych oddziałach MDK, rozsianych po całym mieście. Przewodniczący jury Roman Nehrebecki – syn Władysława Nehrebeckiego, twórcy kultowej dobranocki "Bolek i Lolek", pierwowzór postaci Lolka – z satysfakcją podkreślił podczas posiedzenia komisji konkursowej, że w każdej pracy nadesłanej na konkurs widać pierwiastek dużego zaangażowania i znajomości bajek z bielskiego SFR, które kształtowały i edukowały dzieci w duchu zabawy, bez agresji i przemocy.

Na konkurs we wszystkich kategoriach wiekowych zostało dostarczonych ogółem  61 prac plastycznych, głównie rysunków, m.in. z Kamienicy, Komorowic, Lipnika i Starego Bielska oraz 21 prac ceramicznych wykonanych w pracowni w Mikuszowicach Śląskich (inaczej: w Domu Kultury w Olszówce).

Jury w składzie: Roman Nehrebecki – przewodniczący, Aleksandra Markiewicz-Hamerlak – kierownik Świetlicy w Mikuszowicach Krakowskich oraz Lech Kotwicz – kurator Konkursu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W grupie wiekowej 5-6 lat

 

1 miejsce: Paweł Tracz z Domu Kultury w Olszówce

2 miejsce: Natalia Filipiak z Domu Kultury w Komorowicach

3 miejsce: Karolina Zajda – Dom Kultury Włókniarzy

 

Równorzędne wyróżnienia:

Maja Muzyka – Dom Kultury w Kamienicy

Alicja Liberda – Dom Kultury w Lipniku

Julia Łysień – Dom Kultury w Olszówce

 

W grupie wiekowej I-III klasa szkoły podstawowej:

 

1 miejsce: Jagoda Jakubiec (niezrzeszona – zgłoszenie indywidualne)

2 miejsce: Emilia Cybula – Dom Kultury w Kamienicy

3 miejsce: Laura Owczarz – Dom Kultury w Olszówce

 

Wyróżnienia:

Gabrysia Fijak – Dom Kultury w Olszówce

Amelia Bąkiewicz – Dom Kultury w Kamienicy

Maja Frołow – Dom Kultury w Hałcnowie

Zofia Adamczyk – Dom Kultury w Starym Bielsku

 

W grupie wiekowej IV-VI klasa:

 

1 miejsce: Alicja Dobrzyńska – Dom Kultur w Hałcnowie

2 miejsce: Zuzana Podosek – Dom Kultury w Kamienicy  

3 miejsce: Weronika Banet – Dom Kultury w Kamienicy

 

Wyróżnienia:

Natalia Garbocz ze Świetlicy w Bielsku-Białej Północ

Zuzanna Rachwał – Dom Kultury w Kamienicy

Kamila Pilch – Dom Kultury w Kamienicy

 

W grupie wiekowej VII-VIII klasa przyznano następujące nagrody:

 

1 miejsce: Joanna Śliwińska z Domu Kultury w Kamienicy 

2 miejsce: Maxi-Mei Stolze – Dom Kultury w Kamienicy  

 

Podkreślając wysoki poziom prac ceramicznych przywiezionych na konkurs z Domu Kultury w Olszówce, jurorzy przyznali następujące nagrody i wyróżnienia ich autorom:

 

1 miejsce: Hania Trela 

2 miejsce: Hania Boruń  

3 miejsce: Hania Klim

 

Wyróżnienia:

Paweł Wesołowski, Laura Matyja, Natasza Hyra i Tobiasz Hyra

 

Sympatyczne popołudnie, pełne autentycznych wzruszeń i artystycznych emocji, uświetnił swoją grą - która zrobiła bardzo duże wrażenie na zgromadzonych - młody sakstofonista Antek, pobierający lekcje gry na instrumencie pod bacznym instruktorskim okiem Łukasza Adamczyka, szefa Beskidzkiego Instytutu Jazzu.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Na rozdaniu nagród pojawiła się większość laureatów, natomiast kilkorgu dzieciom, które nie dotarły na wernisaż, dyplomy i nagrody zostaną przekazane w najbliższych dniach za pośrednictwem przedstawicieli poszczególnych domów kultury. 

 

WYSTAWA CZYNNA DO 10 CZERWCA 2019 

 

 

 


Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
2019-05-10
MDK W SIECI
KALENDARZ WYDARZEŃ MDK
O TYM SIĘ MÓWI

ZAPISY NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA STAŁE W SEZONIE 2021/2022 W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

Dom Kultury w Olszówce
23.08-23.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA NA NOWY ROK SZKOLNY :):)

Dom Kultury w Komorowicach
15.07-30.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2021/2022

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
16.08-30.09.2021

RUSZYŁY ZAPISY DO GRUP TWÓRCZYCH W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2021/2022

Dom Kultury w Lipniku
25.08-30.09.2021

WERNISAŻ GRUPY MALARSKIEJ MOZAIKA

Dom Kultury w Wapienicy
21.09-04.10.2021

PREMIERA SPEKTAKLU: DO TRZECH RAZY CZECHOW

Dom Kultury w Lipniku
15.09-09.10.2021

WARSZTATY JĘZYK A NOWE MEDIA

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
09.10-09.10.2021

XI MAŁY FESTIWAL SZTUKI WYSOKIEJ "WOLNO MI!"

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
16.09-12.10.2021

POZNAJEMY KUCHNIE EUROPY - KUCHNIA BELGIJSKA

Dom Kultury w Komorowicach
16.10-16.10.2021

OPEN GAME DAY OTWARTY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

Dom Kultury w Olszówce
16.10-16.10.2021

WYDARZENIA GALERII FOTOGRAFII B&B
Galeria Fotografii "B&B"
PLIKI DO POBRANIA
AFISZ MDK
ZOBACZ TAKŻE
PARTNERZY MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt