SPOTKANIE Z SUPERBOHATERAMI

DOM KULTURY IM. JACKA LECHA

Spotkanie z Superbohaterami

O Morfeuszu i Rafim, którzy skradli serca uczestnikom spotkania...

Było bezpiecznie, przyjaźnie i przytulaśnie. W pierwszą sobotę tegorocznych ferii, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem Akcji Zima, 9 lutego o godzinie 12.00 w Świetlicy w Mikuszowicach Krakowskich odbyło się spotkanie z psami ratownikami Morfeuszem i Rafim oraz ich opiekunami, Małgorzatą i Tomaszem Janikami, wyspecjalizowanymi w ratownictwie wodnym.

ZA NAMI FANTASTYCZNE

ROZPOCZĘCIE FERII

Morfeusz ma 8 i pół roku i jest specem nad specami w niesieniu ludziom pomocy, Rafi ma 3 lata i czyni niewiarygodne postępy. Obydwa nowofundlandy są niezwykle kontaktowe, przyjazne, uczestniczyły już w tego typu spotkaniach i pokazach, ciesząc się olbrzymią sympatią dzieci i dorosłych.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały również przydatne informacje dotyczącego tego jak bezpiecznie spędzić ferie: Co robić, aby uniknąć wychłodzenia podczas zimowych wędrówek, w jaki sposób zachować się w sytuacji zagrożenia. Tę część przedstawili uczestnicy całorocznego cyklu zajęć z udzielania pierwszej pomocy, prowadzonych w Mikuszowicach z wielkim zaangażowaniem przez dyplomowaną ratowniczkę medyczną Beatę Cembalę, popularyzatorkę praktycznej wiedzy z tego jakże ważnego tematu oraz inicjatorkę sobotniej imprezy.

Dom Kultury im. Jacka Lecha
2019-02-09