MIKUSZOWICE NA KOLĘDOWĄ NUTĘ!

DOM KULTURY IM. JACKA LECHA

Mikuszowice na kolędową nutę!

Relacja z I Instrumentalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek...

Za nami premierowa odsłona

I Instrumentalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

"Hej kolęda, kolęda 2019".

Impreza, która odbyła się w piątek 18 stycznia 2019 roku w Sali Widowiskowej Świetlicy w Mikuszowicach Krakowskich, zorganizowana została z myślą o młodych bielskich instrumentalistach, którzy pod okiem instruktorów Miejskiego Domu Kultury lub samodzielnie uczą się gry na istrumentach muzycznych.

NO TO POGRALI...

Festiwal z założenia miał charakter przeglądu i pozbawiony był znamion rywalizacji konkursowej. Większość uczestników stawia dopiero pierwsze kroki na scenie, dlatego formuła festiwalu stanowiła okoliczność sprzyjającą oswojeniu stresu. Była doskonałą okazją do zapoznania się z koncertowymi warunkami - w sytuacji związanej z występem przed publicznością, w głównej mierze złożonej z przedstawicieli najbliższej rodziny, rodziców, babć. Każdy z dwunastu wykonawców - bez względu na wiek i aktualnie prezentowany poziom - otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo oraz słodki podarunek, w tak lubianej przez wszystkich świątecznej oprawie.

W Mikuszowicach, oprócz przedstawicieli gospodarzy, na co dzień ćwiczących pod wprawnym instruktorskim okiem Aleksandry Markiewicz-Hamerlak, kierowniczki placówki i pomysłodawczyni festiwalu, wystąpili również młodzi muzycy z Komorowic, Lipnika i Hałcnowa. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowili adepci pianina, ale na scenie znalazło się również miejsce dla flecisty i skrzypaczki, a jeden z grających chłopców, z pasją godną multiinstrumentalisty, zamiłowanie do klawiszy rozszerza o samodzielną naukę gry na akordeonie, co przełożyło się na włączenie tego instrumentu do piątkowych prezentacji. Popularne melodie kolęd wprawiły uczestników i zgromadzoną publiczność w pogodny, rodzinny nastrój, będący najlepszą zachętą do zorganizowania podobnej imprezy w przyszłości.

Dom Kultury im. Jacka Lecha
2019-01-18