WYSTAWA VIII MIĘDZYNARODOWEGO BIENNIALE PLAKATU SPOŁECZNO - POLITYCZNEGO TWÓRCZO DLA PRAW CZŁOWIEKA

Serdecznie zapraszamy na wystawę MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE PLAKTU SPOŁECZNO-POLITYCZNEGO w Kubiszówce 20. 10 - 18.11.2022r.

Na wystawie będzie można zobaczyć najlepsze plakaty VIII edycji biennale, w której wzięło udział 147 artystów z 11 krajów (Austrii, Białorusi, Chin, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii i Stanów Zjednoczonych). To wyjątkowe spotkanie z sztuką zaangażowaną zachęcającą do rozmowy o współczesnym świecie, pasjonująca dyskusja
o różnych aspektach demokracji.

Wystawę prezentujemy w Kubiszówce dzięki we współpracy z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu – organizatorem Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego. Nadesłane na VIII edycję biennale prace mówią o różnych aspektach demokracji, w tym o problemach migracyjnych, przestępstwach internetowych, ruchach nacjonalistycznych. Często poruszają też tematykę ekologiczną. Jak piszą Leszek Szuster i Paweł Warchoł: „Artyści biegle władający uniwersalnym językiem sztuki, poprzez swoją szczególną postawę twórczą i indywidualną wyrazistość, prezentują plakaty różnorodne formalnie i technicznie. (…) Na wystawie zobaczymy kreacje fotograficzne, collage, rysunek – od prostego szkicu, studium, aż po analityczne formy z użyciem symboli, transformacji form literniczych i adaptacji realizacji malarskich”.  Dorobek ośmiu edycji biennale to „istotna ilustracja otaczającego nas świata, cenna nie tylko jako zapis historii, ale również dokumentacja dziejów sztuki plakatu”.

Wstęp wolny!
Wystawę można oglądać do 18 listopada 2022 r.

Serdecznie zapraszamy!

20.10. - 18.11.2022

PON-PT 9.00 - 18.00

VII EDYCJA PROJEKTU GRANICE JĘZYKA - GRANICAMI ŚWIATA