Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

WYDARZENIA


Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz

WARSZTATY JĘZYKOWE DLA NAUCZYCIELI, BIBLIOTEKARZY I ANIMATORÓW KULTURY

Serdecznie zapraszamy na warsztaty językowe dla nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów kultury pt. „O higienie językowego obcowania, czyli jak wprowadzać dzieci i młodzież w zagadnienia z zakresu etyki i słowa", które odbędą się 22 października br., godz. 10.00-13.15.

Obowiązują zapisy!

Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom etyki języka w kontekście zjawisk codziennej komunikacji. Uczestnicy wspólnie z prowadzącym będą rozważać, czym jest etyka języka i jaki ma związek z aksjologią lingwistyczną, w jaki sposób powinna się ona przejawiać w bardziej lub mniej oficjalnych kontaktach językowych, czy istnieją jakieś ogólne zasady etyczne obowiązujące w komunikacji, itd. Obserwacji będą poddane konkretne akty komunikacji (teksty pisane, fragmenty rozmów, fragmenty wystąpień telewizyjnych), egzemplifikujące naruszenia zasad etyki i estetyki wypowiedzi. W toku spotkania pojawią się także odniesienia do zjawisk wulgaryzacji języka i agresji językowej – najczęściej spotykanych i bodaj najwyrazistszych form łamania etyki języka.

Warsztaty są częścią VII edycji projektu „Granice języka – granicami świata” realizowanego przez naszą placówkę w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty dodaj do ulubionych".
Poprowadzi je dr hab. Jarosław Pacuła – językoznawca zajmujący się semantyką i leksykologią, interesujący się komunikacją w sytuacjach ekstremalnych, językiem mediów i polityki oraz historią socjolektów; nauczyciel dyplomowany, czynny logopeda, terapeuta pedagogiczny i doradca zawodowy.

Informacjawarsztaty

Formularz zgłoszenia


Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
Drukuj
22.10. - 22.10.2022

godz. 10.00-13.15

DOM KULTURY IM. WIKTORII KUBISZ

ul. Juliusza Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała

(+48) 33 812 58 86 , (+48) 571 229 436

kubiszowka@mdk.bielsko.pl

Polecamy także

KLUB AKTYWNYCH MAM
21.09.2022
PLANSZÓWKA - KUBISZÓWKA!
01.10.2022
BALONOWE CUDA - WARSZTATY DLA SENIORÓW
03.10.2022
MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt