WAKACYJNE WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY

Kubiszówka zaprasza młodzież w wieku od 13 do 33 lat (!) na warsztaty projektu „Sztuka współtworzenia”. Z nami spędzicie kreatywnie czas!
WARSZTATY PROJEKTOWANIA PRZESTRZENNEGO: piątek 9 lipca 2021 r. godz. 11.00-14.00.
WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ: sobota 17 lipca 2021 r. godz. 10.00-14.00

Wstęp wolny!

WARSZTATY PROJEKTOWANIA I MODELOWANIA PRZESTRZENNEGO
Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy projektowania przestrzennego i metaloplastyki. Przygotują projekty instalacji artystycznych, które mogłyby stanąć przed budynkiem domu kultury, wykonają modele za pomocą bezpiecznych materiałów (np. płyta PCV, tektura, blaszka miedziana) a następnie pod kierunkiem prowadzącego warsztaty będą podejmować próby pracy z metalem i profesjonalnymi narzędziami. Gwarantujemy świetną zabawę rozwijającą wyobraźnię i kreatywność!
PROWADZĄCY: Magda i Jacek Wichrowscy – artyści Pracowni „Stalowe anioły” z Bytomia.

WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ
Podczas zajęć uczestnicy zdobędą najpotrzebniejszą wiedzę o animowaniu w pigułce. Dzięki przybliżeniu historii animacji filmowej i wprowadzeniu w jej techniczne niuanse, cześć praktyczna tj. realizacja animacji okaże się nie tylko logiczna, ale i nad wyraz prosta! Podczas warsztatów skupimy się na animowaniu tradycyjną metodą stop-motion przy wykorzystaniu techniki wycinankowej. Każdy z uczestników wykona kilka sekund animacji, która zostanie wykorzystana we wspólnej wizualizacji projketu. Do wzięcia udziału w warsztatach potrzebne będą - dobry humor i cierpliwość!
Zabierzcie też ze sobą drobne przedmioty, z którymi jesteście związani, które w jakimś stopniu Was definiują. Możecie też przynieść do zeskanowania ważne dla Was zdjęcia lub rodzinne fotografie. Wasze animacje będą opowieściami o Was!
PROWADZĄCY: Daniel Kusak – artysta wizualny, pracownik Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Miejsce warsztatów: Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
Warsztaty są nieodpłatne. Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapisywanie się pod tel: 33 812 58 86.

Warsztaty są częścią projektu „Sztuka współtworzenia” realizowanego przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w ramach programu MKDNiS „Edukacja kulturalna 2021".

09.07. - 17.07.2021

9 lipca 2021 r. godz. 11.00-14.00