WAKACYJNE WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ

Spędź z nami kreatywną sobotę!!!
17 lipca br. w Kubiszowce!
Warsztaty kierujemy do dwóch grup wiekowych:
- młodzieży (godz. 10.00-14.00),
- rodziców z dziećmi (godz. 15.00 - 19.00)
Wstęp wolny!
Animacja poklatkowa to stosunkowo proste i niezwykle wdzięczne medium! Z nami poznasz jego tajniki!
Podczas zajęć uczestnicy zdobędą najpotrzebniejszą wiedzę o animowaniu w pigułce. Dzięki przybliżeniu historii animacji filmowej i wprowadzeniu w jej techniczne niuanse, cześć praktyczna tj. realizacja animacji okaże się nie tylko logiczna, ale i nad wyraz prosta! Podczas warsztatów skupimy się na animowaniu tradycyjną metodą stop-motion przy wykorzystaniu techniki wycinankowej. Każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać kilka sekund animacji. Do wzięcia udziału w warsztatach potrzebne będą - dobry humor i cierpliwość!
Zabierzcie też ze sobą drobne przedmioty, z którymi jesteście związani, które w jakimś stopniu Was definiują. Możecie też przynieść do zeskanowania ważne dla Was zdjęcia lub rodzinne fotografie. Wasze animacje będą opowieściami o Was!
Wasze prace staną się częścią wizualizacji projektowej, która zaprezentujemy podczas jesiennego pokazu open-air!

Warsztaty są nieodpłatne. Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapisywanie się pod tel: 33 812 58 86.

Warsztaty poprowadzi Daniel Kusak – artysta wizualny, pracownik Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.
A oto próbka techniki animacji wycinankowej i poklatkowej, którą będziemy pracować na warsztatach – teledysk wykonany do piosenki zespołu MIKROKOSMOS!

17.07. - 17.07.2021

godz. 10.00-14.00
godz. 15.00 - 19.00

DOM KULTURY IM. WIKTORII KUBISZ

ul. Juliusza Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała

kubiszowka@mdk.bielsko.pl

"Nie ma jak u Mieszka!"
07.09.2019
SZTUKA WSPÓŁTWORZENIA - nowy projekt Kubiszówki!
31.03.2021
AKCJA LATO W KUBISZÓWCE