WAKACYJNE RODZINNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Kubiszówka zaprasza rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami na warsztaty projektu „Sztuka współtworzenia”. To propozycja twórczego spędzenia wolnego czasu dla rodzin, które nie wyjeżdżają w lipcu z naszego miasta.
WARSZTATY PROJEKTOWANIA PRZESTRZENNEGO Z ELEMENTAMI METALOPLASTYKI: piątek 9 lipca 2021 r. godz. 15.00- 18.00.
WARSZTATY PATCHWORKU: piątek 9 lipca 2021 r. godz. 16.00-19.00.
WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ: sobota 17 lipca 2021 r. godz. 15.00 - 19.00
Wstęp wolny!
WARSZTATY PROJEKTOWANIA I MODELOWANIA PRZESTRZENNEGO Z ELEMENTAMI METALOPLASTYKI
Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy projektowania przestrzennego i metaloplastyki. Przygotują projekty instalacji artystycznych, które mogłyby stanąć przed budynkiem domu kultury, wykonają modele za pomocą bezpiecznych materiałów (np. płyta PCV, tektura, blaszka miedziana), a następnie pod kierunkiem prowadzącego warsztaty będą podejmować próby pracy z metalem i profesjonalnymi narzędziami. Gwarantujemy świetną zabawę rozwijającą wyobraźnię i kreatywność!
PROWADZACY: Magda i Jacek Wichrowscy – artyści Pracowni „Stalowe anioły” z Bytomia.
WARSZTATY PATCHWORKU
Podczas warsztatów z różnych kolorowych kawałków tkanin, uczestnicy wykonają indywidualne prace wyrażające ich zainteresowania, temperament i nastawienie do świata.
Następnie prace zostaną połączone w jedną całość. Wielkoformatowe dzieło zaprezentujemy jesienią podczas podsumowującej warsztaty wystawy.
W tworzeniu patchworków nawiążemy do techniki MOLA stosowanej przez Indianki Kuna.
PROWADZĄCY: Jarosław Kuś
WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ:
Podczas zajęć uczestnicy zdobędą najpotrzebniejszą wiedzę o animowaniu w pigułce. Dzięki przybliżeniu historii animacji filmowej i wprowadzeniu w jej techniczne niuanse, cześć praktyczna tj. realizacja animacji okaże się nie tylko logiczna, ale i nad wyraz prosta! Podczas warsztatów skupimy się na animowaniu tradycyjną metodą stop-motion przy wykorzystaniu techniki wycinankowej. Zespoły rodzinne będą miały okazję wykonać kilka sekund animacji.
Zabierzcie też ze sobą drobne przedmioty, z którymi jesteście związani, które w jakimś stopniu Was definiują. Możecie też przynieść do zeskanowania ważne dla Was zdjęcia lub rodzinne fotografie. Wasze animacje będą opowieściami o Was!
Prace staną się częścią wizualizacji projektowej, która zaprezentujemy podczas jesiennego pokazu open-air!
PROWADZĄCY: Daniel Kusak – artysta wizualny, pracownik Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

MIEJSCE WARSZTATÓW: Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz

Warsztaty są nieodpłatne. Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapisywanie się pod tel. 33 812 58 86.

Warsztaty są częścią projektu „Sztuka współtworzenia” realizowanego przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w ramach programu MKDNiS „Edukacja kulturalna” 2021.

09.07. - 17.07.2021

9 lipca 2021 r. godz. 15.00- 18.00. i godz. 16.00-19.00.
17 lipca 2021 r. godz. 15.00 - 19.00

DOM KULTURY IM. WIKTORII KUBISZ