MŁODZIEŻOWE FORUM JEZYKOWE - "JĘZYK A NOWE MEDIA"

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami do udziału w młodzieżowym forum językowym „Język a nowe media", które odbędzie się w Kubiszówce 18 października 2021 r. w godz. 9.00–14.10.

W części wykładowej wystąpią językoznawcy: prof. Aldona Skudrzyk z Uniwersytetu Śląskiego i dr Anna Chudzik z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz literaturoznawca prof. Marek Bernacki z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Forum jest finałowym wydarzeniem szóstej edycji projektu „Granice języka – granicami świata” realizowanego przez naszą instytucję w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.
Przedsięwzięcie ma na celu zapoczątkowanie zmiany postaw wśród młodzieży wobec języka
ojczystego, uświadomienie młodym ludziom znaczenia kompetencji językowych w rozwoju
indywidualnym i społecznym. Tegoroczne forum jest poświęcone relacjom pomiędzy przekazem słownym a nowymi mediami.

18.10. - 18.10.2021

godz. 9.00-14.10.