Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

WYDARZENIA


Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz

INFRASTRUKTURA DOMÓW KULTURY - GRANT DLA KUBISZÓWKI

Z ogromna radością informujemy, że Kubiszówka zdobyła grant programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą Infrastruktura domów kultury, w którym przyznawane są dotacje na modernizację i rozbudowę infrastruktury placówek kulturalnych!

Dzięki przyznanemu grantowi zmodernizujemy system nagłaśniający i oświetleniowy naszej sali widowiskowej!

Najprawdopodobniej już jesienią zaprosimy Państwa na koncerty w nowej jakości dźwięku i światła!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Z życia projektu:


 

JUŻ JEST! NASZ NOWY SPRZĘT NAGŁAŚNIAJĄCY!

Kubiszówka zakupiła nowy sprzęt do wyposażenia sali widowiskowej! Środki otrzymaliśmy dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura domów kultury".

Zakupione zostały nowe instalacje nagłośnieniowe, oświetleniowe oraz nowe podesty sceniczne (m. in.: aktywna kolumna, Subbas, procesor DBX VENUE 360, mixer cyfrowy, stagebox cyfrowy BEHRINGER X32, Di-Box aktywny BEHRINGER S-32, PROSNAKE CAT 5E/50, systemy bezprzewodowe, mikrofony, mikrofony do instrumentów, ruchome głowy, wytwornice mgły, followspot, spliter, parawan akustyczny, futerał na parawan, podesty sceniczne, nogi teleskopowe).
O jakości nowego sprzętu mieliśmy okazję przekonać się podczas koncertu zespoołuCarrantuohill, 4 października 2020r. Występ okazał się fenomenalny, a nowy sprzęt zdał egzamin w 100 procentach.
Dzięki zmodernizowaniu sprzętu Kubiszówka podniesie jakość i atrakcyjność oferty. Poprzez wielofunkcyjne wykorzystanie sceny i sali widowiskowej do organizacji koncertów, wykładów, warsztatów, wystaw, zajęć tanecznych oraz działań z zakresu edukacji kulturalnej nasz dom kultury niewątpliwie pozyska nowych odbiorców i dostosuje się do wysokich wymogów stawianych przez rozwój nowych technologii i dużych oczekiwań społecznych.
 
 
 

 

INAUGURACJA NOWEGO SPRZĘTU NA KONCERCIE CARRANOUHILL!!

 
4 października w Kubiszówce odbył się koncert legendarnego zespołu CARRANTOUHILL. Jest tylko jeden taki zespół w Polsce, który tak potrafi przenosić w czasie i przestrzeni. 
Fantastyczne przeżycie, czego dowodem były reakcje publiczności, kilkukrotne wychodzenie muzyków na bis, niekończąca się kolejka po autografy i płyty zespołu.
Pięknie, zielono, niebanalnie! Bo przecież to już 68. wieczór w ramach cyklu Bielskiej Sceny Piosenki Niebanalnej. Koncert zespołu był również inauguracją naszego nowego nagłośnienia i oświetlenia sceny. Mieliśmy tremę, bo wszystko musiało dosłownie grać! I zagrało rewelacyjnie!
 
Fot. Sebastian Stokłosa
 
           
 
           
 
Nowa jakośc dzwięku i światła, to efekt projektu „Razem w kulturze – doposażenie sai widowiskowej Kubiszówki", realizwoaliśmy w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Infrastruktura domów kultury 2020".
 
 
 

 PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO!

23 października w Kubiszówce odbył się koncert pt. Piosenka jest dobra na wszystko!
Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminy Bielsko-Biała w ramach zadania publicznego „To jest czas dla Ciebie” realizowanego przez Akademię Seniora. Wystąpili kubiszówkowi artyści: Joanna Jatkowska, Agnieszka Bąk oraz Damian Wadas.
Koncert był szczególny, tym bardziej, że kolejny raz mieliśmy okazję przekonać się o świetności naszego nowego sprzętu nagłośnieniowego oraz oświetleniowego, które zakupiliśmy dzięki przyznanemu grantowi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Infrastruktura domów kultury 2020".
 
   
 
 
 
 
 
 

KONCERT OKTETU WIOLONCZELISTÓW NOSPR

24 października br. W Kubiszówce odbył się koncert oktetu wiolonczelistów NOSPR „Mozaika BB". Uświetnił on zakończenie projektu MOZAIKA BB – NASZ ŚWIAT WARTOŚCI i został poprzedzony krótką relacją filmową z przeprowadzonych działań. Na ekranie zobaczyliśmy debatę na temat wartości łączących mieszkańców miasta, warsztaty mozaiki oraz jej montaż. Stworzone w ramach projektu dzieło opowiada o współpracy, wolności, tolerancji i szacunku. O tym, co w człowieku najlepsze i najpiękniejsze, opowiedzieli też, wykorzystując magię muzyki, występujący tego wieczoru na scenie Kubiszówki artyści.

Ten przepiękny koncert, był możliwy dzięki dwum projektom, które Kubiszówka realizuje w roku bieżącym.
Koncert jest częścią projektu MOZAIKA BB – NASZ ŚWIAT WARTOŚCI i jest dofinansowany ze środków programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2020".
Dzięki przyznanemu grantowi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Infrastruktura domów kultury 2020" mogliśmy cieszyć się pięknym i czystym dźwiękiem intrumentów oraz podziwiać zjawiskowe oświetlenie sceny.
 
 
 
 

 

ŚWIATŁO I DŹWIĘK, CZYLI NOWA JAKOŚĆ KUBISZÓWKI

Kubiszówka finalizuje właśnie modernizację wyposażenia sali widowiskowej, która wzbogaciła się o nowy sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy! Środki na ten cel placówka Miejskiego Domu Kultury pozyskała, zdobywając grant Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura domów kultury".

Zakupiono urządzenia nagłośnieniowe i oświetleniowe oraz nowe podesty sceniczne, których dotąd bardzo brakowało w wyposażeniu sali.  Jednak największą dumą zespołu Kubiszówki  jest mikser cyfrowy, który zastąpił nieco już archaiczne urządzenie analogowe.

Dzięki zmodernizowaniu sprzętu dom kultury podniesie jakość i atrakcyjność swojej oferty.

 – Modernizacja sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego umożliwia nam organizację wartościowych i spektakularnych koncertów muzyki poważnej oraz rozrywkowej, prezentację widowisk tanecznych i spektakli teatralnych, zapraszanie uznanych artystów i zespołów, których koncerty wymagają profesjonalnego sprzętu – mówi kierownik Kubiszówki Iwona Kusak. – Dzięki tej inwestycji jesteśmy teraz bardziej atrakcyjni dla naszych partnerów, z którymi współpracujemy przy organizacji wielu wydarzeń kulturalnych.

O wysokiej jakości nowego sprzętu mieliśmy okazję przekonać się 4 października br., kiedy na sali widowiskowej odbył się koncert zespołu Carrantuohill, podczas którego wykorzystano większość  zakupionych urządzeń. Koncert okazał się fenomenalny, a publiczność z uznaniem wypowiadała się o wysokiej klasie światła i dźwięku. Na prezentację finalnego efektu modernizacji sali widowiskowej będziemy musieli jednak poczekać do wznowienia działalności bielskich instytucji kultury. Miejmy nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Nie możemy się już doczekać!

 

 
 
 
 
 

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
Drukuj
20.04. - 30.09.2020

12.00

DOM KULTURY IM. WIKTORII KUBISZ

ul. Juliusza Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała

(+48) 33 812 58 86 , (+48) 571 229 436

kubiszowka@mdk.bielsko.pl

Polecamy także

RAZEM W KULTURZE
01.04.2020
Granice języka - granicami świata
16.04.2020
KUBISHOOVKA EXPRESS
24.04.2020
MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt