WIRTUALNA GALERIA DOMU KULTURY W OLSZÓWCE - DĘBOWIEC

26.03.2020-10.04.2020 Dębowiec-małe centrum świata Śląska Cieszyńskiego

Witamy w wirtualnej galerii Domu Kultury w Olszówce.
W związku z zaistniałą sytuacją większość z nas utknęła w czterech ścianach, mimo tego kontakt z kulturą nadal jest możliwy! Dom Kultury w Olszówce wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomił galerię wirtualną. W dniach 26.03–10.04.2020 zapraszamy do zapoznani się wystawę poplenerową „Dębowiec – małe centrum świata Śląska Cieszyńskiego”. Dzieła przedstawiają architekturę i panoramy Dębowca oraz Simoradza na Śląsku Cieszyńskim.Celem pleneru był powrót do dobrej tradycji rysowania odręcznego, będącego zawsze domeną zawodu architekta. Organizatorzy pleneru: Iga Herok-Turska (Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej) Dr hab., prof. PŚ Magdalena Żmudzińska-Nowak (Politechnika Śląska).
Autorzy prac: Paulina Błaszczyk, Julia Giżewska, Alina Grzybowska, Andrzej Grzybowski, Jurand Jarecki, Małgorzata Malanowicz, Bogusław Małusecki, Ryszard Nakonieczny, Justyna Wojtas-Swoszowska, Tomasz Wagner, Katarzyna Wiercińska, Jerzy Wojewódka, Magdalena Żmudzińska-Nowak.

27.03. - 13.04.2020

.